Robo sa bije ako lev!

Autor: Renáta Kopáčová | 10.2.2016 o 10:21 | Karma článku: 11,97 | Prečítané:  850x

Stmieva sa, sála sa plní takmer do posledného miesta. Atmosféra hustne a dusno sa dá krájať. Do ringu vstupuje on – neoblomný bojovník. V protiľahlom rohu sa už rozcvičujú súperi. Ide do tuhého – zvolebnieva sa.

Boj sa začína. Robo však nebojácne odráža jeden útok za druhým. V predvoji tiahnu sestričky so svojimi výpoveďami. S meravou tvárou ich vyzve, aby sa všetky vrátili  k pacientom a vraj si môžu s riaditeľmi dohodnúť aj individuálne platové podmienky. Pritom aj malé dieťa, ktoré vie, že jedna a jedna sú dve, šípi v jeho slovách lesť. Veď ako sa môžu sestry vrátiť na svoje pôvodné miesta, keď niektoré nemocnice už tieto obsadili novými silami, nehovoriac o vyjednaní individuálnych platových podmienok.

Ledva sa stihne Robo otriasť  už sú tu učitelia a ich nespokojnosť s platmi a financovaním škôl, za nimi v tesnom závese sifónová kauza, ktorú už už dobiehajú kliniky lekára Kostku, ktoré profitujú aj vďaka štedrému finančnému príspevku práve z premiérovej rezervy.

Hoci Robovi tečie pot z čela, nielenže sa nevzdáva a statočne odvracia všetky útoky, ale sám zakladá ofenzívu a tiahne do boja. Svojho protivníka Igora obviní z nečestného konania na základe dôkazov, ktoré pravdepodobne mohol len ťažko získať legálnou cestou a zopár rán uštedrí aj ďalším súperom.

Nezlomne stojí na čele barikády! Len či na tej správnej strane a či tam pár dní pred voľbami nezostane celkom sám, teda odhliadnuc od zopár podávačov uterákov.

Áno, samozrejme, do úvahy treba vziať aj dôchodcov, ale v tomto prípade sa snažím byť optimista a veriť. Hádam mu predsa len nepodržia chrbát a aspoň tesne pred voľbami im stihne dôjsť, že okrem bezplatného cestovania, vianočného príspevku či jedného centu ušetreného na bochníku chleba, je dôležité i to, či sa o nich bude mať v prípade zhoršenia zdravia, kto v nemocniciach postarať, či môžu ich deti slobodne podnikať bez obáv z neustále sa zvyšujúcich odvodov, či sa môžu ich vnúčence kvalitne vzdelávať, či...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

DOMOV

Kaliňák prečkáva Plavčana v zahraničí, dosiaľ šlo o jeho hlavu

Minister vnútra je už dlhšie na dovolenke.


Už ste čítali?