Robo sa bije ako lev!

Autor: Renáta Kopáčová | 10.2.2016 o 10:21 | Karma článku: 11,97 | Prečítané:  819x

Stmieva sa, sála sa plní takmer do posledného miesta. Atmosféra hustne a dusno sa dá krájať. Do ringu vstupuje on – neoblomný bojovník. V protiľahlom rohu sa už rozcvičujú súperi. Ide do tuhého – zvolebnieva sa.

Boj sa začína. Robo však nebojácne odráža jeden útok za druhým. V predvoji tiahnu sestričky so svojimi výpoveďami. S meravou tvárou ich vyzve, aby sa všetky vrátili  k pacientom a vraj si môžu s riaditeľmi dohodnúť aj individuálne platové podmienky. Pritom aj malé dieťa, ktoré vie, že jedna a jedna sú dve, šípi v jeho slovách lesť. Veď ako sa môžu sestry vrátiť na svoje pôvodné miesta, keď niektoré nemocnice už tieto obsadili novými silami, nehovoriac o vyjednaní individuálnych platových podmienok.

Ledva sa stihne Robo otriasť  už sú tu učitelia a ich nespokojnosť s platmi a financovaním škôl, za nimi v tesnom závese sifónová kauza, ktorú už už dobiehajú kliniky lekára Kostku, ktoré profitujú aj vďaka štedrému finančnému príspevku práve z premiérovej rezervy.

Hoci Robovi tečie pot z čela, nielenže sa nevzdáva a statočne odvracia všetky útoky, ale sám zakladá ofenzívu a tiahne do boja. Svojho protivníka Igora obviní z nečestného konania na základe dôkazov, ktoré pravdepodobne mohol len ťažko získať legálnou cestou a zopár rán uštedrí aj ďalším súperom.

Nezlomne stojí na čele barikády! Len či na tej správnej strane a či tam pár dní pred voľbami nezostane celkom sám, teda odhliadnuc od zopár podávačov uterákov.

Áno, samozrejme, do úvahy treba vziať aj dôchodcov, ale v tomto prípade sa snažím byť optimista a veriť. Hádam mu predsa len nepodržia chrbát a aspoň tesne pred voľbami im stihne dôjsť, že okrem bezplatného cestovania, vianočného príspevku či jedného centu ušetreného na bochníku chleba, je dôležité i to, či sa o nich bude mať v prípade zhoršenia zdravia, kto v nemocniciach postarať, či môžu ich deti slobodne podnikať bez obáv z neustále sa zvyšujúcich odvodov, či sa môžu ich vnúčence kvalitne vzdelávať, či...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Anton Zajac: Jediná šanca pre Slovensko je nová slušná strana

Nežijeme v liberálnej demokracii, ale v oligarchii, hovorí spolumajiteľ Esetu Anton Zajac.

KOMENTÁRE

Ako delfíny neprežili v službách ruského štátu

Plán počítal s 500 druhmi zvierat. V súčasnosti je v oceániu asi tridsať zvierat.

TECH

Bývalý šéf Newyorskej univerzity: Šikovní ľudia tu boli skôr ako školy

Existujú rôzne formy univerzitného vzdelania, najdôležitejšie je nájsť študentom to najvhodnejšie, hovorí pre SME JOHN SEXTON.


Už ste čítali?